Expressbank yeni vakansiyalar elan etdi
Expressbankı yeni Hesablaşmalar departamenti/ Müxbir hesablar və klirinq şöbəsi / aparıcı mütəxəssis və Hesablaşmalar departamenti/Ödəniş terminallar və təcili pul köçürmələrinə nəzarət şöbəsi /mütəxəssis vakansiyalarını elan edib.
1. Hesablaşmalar departamenti/ Müxbir hesablar və klirinq şöbəsi / aparıcı mütəxəssis
- Ali təhsili olan;
- Dillər: Azərbaycan (əla), Rus (yaxşı), İngilis (yaxşı);
- Təcrübə: müvafiq peşə üzrə ən azı 1 il iş təcrübəsi;
- Bilik və bacarıq: Microsoft Office proqramlarında işləmək biliyi.
- XÖHKS üzrə daxilolmaların Mərkəzi Bankın bazasından bank proqramına yüklənməsini və hesablara yönəldilməsini təmin etmək;
- XÖHKS köçürmələri üzrə bank proqramında paketlərin yaradılmasını və onların Mərkəzi Bankın bazası ilə ötürülməsini təmin etmək;
- Mərkəzi Bankın XÖHKS bazasında gündəlik əməliyyatların icrası üçün subhesabın möhkəmləndirilməsini təmin etmək;
- Müxbir hesablar üzrə qalıqların yoxlanılması və şöbəyə aid sənədlərin müvafiq qovluqlara tikilməsini təmin etmək;
- Arxivə təhvil verilən sənədlərin müvafiq qaydada hazırlamaq;
- Şöbəyə aid daxili müxabirləşmələrin bank proqramında yığmaq;
- Bankın digər struktur bölmələri tərəfindən XÖHKS sistemi ilə göndərilən ödənişlərin müəyyən edilmiş limitlər çərçivəsində təsdiqləmək;
- Filiallar və bankın digər struktur bölmələri tərəfindən xarici valyutada göndərilən köçürmələrin SWIFT sistemində yoxlamaq;
- SWIFT sistemində bütün formatlı sənədlərinin yığımını təmin etmək;
- Bankdaxili qaydalardan irəli gələn vəzifələrin icrasını təmin etmək;
- Şöbə müdirinin ona həvalə etmiş olduğu digər vəzifələri həyata keçirmək.
2. Hesablaşmalar departamenti/Ödəniş terminalları və təcili pul köçürmələrinə nəzarət şöbəsi /mütəxəssis
- Dillər: Azərbaycan (əla), Rus (yaxşı), İngilis (orta/yaxşı);
- Təcrübə: müvafiq peşə üzrə ən azı 6 ay iş təcrübə;
- Təcili pul köçürmələri üzrə hesablaşmalara aid müxabirləşmələrin bank proqramına daxil etmək;
- Hökümət Ödəniş Portalı (HÖP) və Ödənş terminalları (ÖT) üzrə hesablaşmalara aid müxabirləşmələrin bank proqramına daxil etmək;
- Günün sənədlərinin və arxivə təhvil verilən sənədlərin müvafiq qaydada hazırlamaq;
- Ödənş terminalları üzrə aparılan gündəlik əməliyyatlar nəticəsində yaranan hesablaşma fayllarını yüklənməsini təmin etmək;
- Aparılan gündəlik klirinq əməliyyatlarından sonra hesablarda yaranan öhdəliklərə nəzarəti təmin etmək;
- Bankdaxili qaydalardan irəli gələn vəzifələrin icrasının təmin etmək;
- Şöbə fəaliyyətindən və vəzifəsindən irəli gələn müvafiq hesabatların hazırlamaq və şöbə müdirinə təqdim etmək;
- Şöbə müdirinin ona həvalə etmiş olduğu digər vəzifələrin həyata keçirmək.