“AtaBank” əmanət şərtlərini yenilədi
(®) “AtaBank” ASC əmanət şərtlərində və faizlərində bir sıra dəyişikliklər edib. Müştərilər həm sığortalı şərtlərlə, həm də əlverişli faiz dərəcələri ilə əmanət yerləşdirə biləcəklər.
Bundan əlavə, AtaBank-ın yenilənmiş əmanət məhsulları depozit seyflərinə 50% endirim, Visa Signature kredit kartı, pulsuz AtaNet bankçılıq xidməti kimi imkanlar və güzəştlər də verir.
12 ay müddətinə yerləşdirilən əmanətin faizi - hesablanmış faizlər hər ay götürüldükdə 9%, hesablanmış faizlər hər rüb götürüldükdə 9,5%, müddətin sonunda götürüldükdə 10% təşkil edir.
Qeyd olunanlarla yanaşı, bankın Biznesin İnkişafı departamentinin direktoru Oruc İbrahimov bildirib ki, əmanətlər üzrə dəyişikliklər müştəri bazarının seqmentasiyasına əsasən aparılıb: "Bununla da hər müştəriyə uyğun məbləği, müddəti və faiz dərəcələrini əks etdirən yeni əmanət şərtləri tətbiq etmişik".
Bankın əmanət növləri ilə daha ətraflı tanış olmaq istəyən şəxslər 136 qaynar xəttinə zəng vura və ya bankın internet səhifəsini ziyarət edə bilərlər - https://atabank.com/az/
Xəbər verdiyimiz kimi, 01 iyul 2019-cu il tarixindən xarici valyutada illik 2,5%, manatda isə illik 10% dərəcəsinədək yerləşdirilmiş bütün əmanətlər 01.03.2020-ci il tarixinədək məbləğindən asılı olmayaraq Əmanətlərin Sığortalanması Fondu tərəfindən tam sığortalanmış hesab olunur.