"Azəristiliktəchizat"ın iki vəzifəli şəxsi işdən çıxarılıb
"Azəristiliktəchizat" ASC-nin Bakı şəhəri 7 saylı və Gəncə şəhəri İstilik Sistemləri İstismar Sahələrinin rəisləri (Qalib Hüseynli və Araz Məmmədov) tutduqları vəzifələrdən azad ediliblər.
Məlumata görə, buna səbəb onların 2022-2023-cü illər payız qış mövsümünə hazırlıq tədbirlərinin lazımi səviyyədə icra etməməsidir.
Bundan başqa, səhmdar cəmiyyətdə müxtəlif vəzifələr tutan 4 nəfərə axırıncı xəbərdarlıqla töhmət elan edilib.
Azəristiliktəchizat növbəti istilik mövsümünə dair planlarını açıqlayıb
2022-2023-cü illər payız-qış mövsümündə “Azəristiliktəchizat” ASC Bakıda və regionlarda balansında olan 563 qazanxana və 88 istilik məntəqəsi vasitəsi ilə 3 879 yaşayış binasını, 280 məktəbi, 160 uşaq bağçasını, 164 səhiyyə müəssiəsini, 2 052 sosial və təsərrüfat obyektini istiliklə təmin edəcək.
Məlumata görə, bu məqsədlə 1 000 km-dən artıq magistral və məhəllədaxili istilik xətləri, 1 300-dən artıq qazan aqreqatı, 3 000 nasos avadanlığı, 512 istilik mübadilə qurğusu və texniki rejim parametrlərinin saxlanılması üçün 20 000-dən artıq müxtəlif tənimləyici və nizamlayıcı armaturlar istismar olunacaq.
Mövsümə hazırlıq tədbirləri çərçivəsində 6,3 km müxtəlif diametrli istilik xətləri əsaslı təmir olunub, 460 ədəd dirsək dəyişdirilib, 22 ədəd qazan aqreqatı əsaslı, 428 ədədi cari təmir olunub, 263 ədəd qazan aqreqatı mexaniki və 34 ədəd kimyəvi üsulla təmizlənib, 2 332 ədəd nasos, 10 014 ədəd müxtəlif diametrli siyirtmələr, 2 128 ədəd mühərrik, 361 ədəd elektrik avadanlığı və 396 ədəd nəzarət ölçü cihazları və avtomatika avadanlığı, 1 097 ədəd genişləndirici çən təftiş olunub, zəruri təmir-bərpa işləri aparılaraq tam işçi vəziyyətə gətirilib və hazırda işlər davam etdirilir.