Bank Respublika mətbuat nümayəndələri üçün ənənəvi press-tur təşkil etdi
(®) Ölkəmizin aparcı banklarından biri olan Bank Respublika, Milli Mətbuat Günü ilə əlaqədar hər il olduğu kimi bu il də ölkənin aparıcı media nümayəndələri üçün ənənəvi press-tur təşkil edib. Bu il, mətbuat nümayənədələri Şəki şəhərinə səfər ediblər.
2 gün davam edən press-tur çərçivəsində jurnalistlər ilk öncə üçün Bankın maliyyə dəstəyi verdiyi şəki halvası istehsal edən "Əmrah" müəssəsini ziyarət ediblər. Burada onlar halva istehsalı prosesinin bütün mərhələləri ilə tanış olublar.
Daha sonra media nümayənədləri Bankın dəstəyi verdiyi daha bir müəssisəyə - təkəlduz tikiş emalatxanasına baş çəkiblər. Ekskursiya zamanı media nümayəndələrinə qədəm əl sənəti olan təkəlduz barədə geniş məlumat verilib.
Səfərin sonunda mətbuat nümayənədləri üçün Şəkinin ən hündür və gözəl guşəsi olan Xan yaylağına ekskursiya təşkil olunub.