“Agro Dairy” şirkəti tələbələr üçün tədbir keçirib - FOTOLAR
Tədbir aqrar sahədə kadr hazırlığına dəstək məqsədi ilə Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində keçirilib.(®) 22.02.2022-ci il tarixində Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti (ADAU), Aqrar Xidmətlər Agentliyi (AXA) və “Agro Dairy” əməkdaşlığının genişləndirilməsi və inkişafına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə ADAU-nun professor, müəllim və tələbə heyəti, Aqrar Xidmətlər Agentliyinin, həmçinin, “Agro Dairy” şirkətinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Təbdirin əsas məqsədi ADAU-nun professor, müəllim və tələbə heyətinə “Agro Dairy” şirkəti tərəfindən ölkədə iri taxılçılıq təsərrüfatının yaradılması və fəaliyyətinə həsr olunmuş təqdimat keçirmək, müasir k/t ixtisaslarına, k/t mütəxəssislərinə olan ehtiyaclar, təlabatlar barədə müzakirə aparmaq, həmçinin, ADAU-nun gənc mütəxəssislərinin, o cümlədən bakalavr, magistrant və doktorantlarının “Agro Dairy” şirkətində işə cəlb olunması məsələlərinin müzakirə edilməsid olub.