Samsung, Galaxy S8-i təqdim edib
Samsung, yeni ağıllı telefonu Galaxy S8-i təqdim edib.
Telefon 21 Apreldən etibarən qara, boz və qızıl sarısı kimi fərqli varianları ilə satışda olacaq.
Galaxy S8 modeli 5.8 düym, Galaxy S8+ isə 6.2 düym ekrana malikdir. Telefon 12mp F1.7 Dual Pixel baş kamera ilə təchiz olunub.
Telefonun korpusu metal çərçivəyə malik şüşədən hazırlanıb. İdarəetmə düymələri ekrana inteqrasiya edilib və barmaq izi skanerinin yeri arxa tərəfə keçirilib. Yeni qabaqcıl smartfon gözün qüzehi qişasının skaneri ilə təchiz edilib.
Yeni “S8” smartfonları “IP68” standartına uyğun olaraq su və toza qarşı dayanıqlıdır, yəni telefon 1,5 metr dərinliyində suyun içində 30 dəqiqə qalmaq qabiliyyətinə malikdir.
Yeni smartfonlar iki modifikasiyada əlçatan olacaq: “Samsung Exynos 8895” və “Qualcomm Snapdragon 835” prosessorları ilə. Həmçinin 4 QB əməli və 64 QB daxili yaddaşla təchiz ediliblər. Yaddaş kartı dəstəklənir. Əsas kameranın təsvir ölçüsü 12, ön kamerada isə 8 meqapikseldir. Hər iki aparat “Dual Pixel” texnologiyasına malik “f1.7” linzasına malikdirlər.
“Galaxy S8” smartfonu şirkətin “Bixby” səs assistentini dəstəkləyən ilk qurğusudur. Səs assistentini işə salmaq üçün korpusun sol tərəfində xüsusi düymə var. İstehsalçının iddiasına görə, sözügedən assistent bazarda ən “ağıllı”dır və başqa şirkətlərin həllindən son dərəcə fərqlənir. Sistem tədricən “Samsung”un bütün qurğularına, həmçinin soyuducu və kondisionerlərə inteqrasiya ediləcək.