Azərbaycan şirkəti nizamnamə kapitalını 2 milyon manatdan çox azaldır
"Enginet İnvest" MMC-nin nizamnamə kapitalı 2 milyon 410 min manat azaldılıb.
"Marja" xəbər verir ki, MMC-nin elanında bildirilir:
"Enginet İnvest" MMC (VÖEN: 1404066871) nizamnamə kapitalının 6,800,100.00 manatdan 4,390,100.00 manata azaldığını elan edir.
"Enginet İnvest" MMC 8 Yanvar 2018-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb. Şirkətin qanuni təmsilçisi Məmmədov Samir Qaçay oğlu, hüquqi ünvanı isə Bakı, Yasamal rayonu Mirəli Seyidov ev 20 C, məhəllə 3148, m. 82-dir.
Eyni ünvanda 8 milyon 600 min manat nizamnamə kapitalı olan "Enginet" MMC də qeydiyyatdan keçib. "Enginet" MMC-nin qanuni təmsilçisi Nağıyev Anar Xalid oğludur. “Enginet” şirkəti IT sahəsində sistem inteqrasiyası üzrə hərtərəfli həllər təklif edən telekommunikasiya xidmətləri təchizatçısıdır. Həmçinin şirkət “BİRLink” ticarət nişanının (brendinin) sahibidir. “BİRLink” FTTH – genişzolaqlı multiservis girişi olan, bir fiber optik kabel üzərindən yüksək sürətli və dayanıqlı İnternet, telefoniya və televiziya xidmətləri göstərir.
“ENGİNET” MMC Yasamal Yaşayış Kompleksi ərazisində telefon, televiziya və internet xidmətləri göstərir. Bu şirkət tərəfindən rabitə xətlərinin Yasamal Yaşayış Kompleksinədək çəkilməsi və yaşayış massivinin ərazisində müvafiq kommunikasiya infrastrukturunun yaradılmasına 1 milyon manat həcmində investisiya qoyuluşu edilib.