Samsung-dan ağıllı telefonlar üçün 1 TB-lıq yaddaş
Ağıllı telefonlar ilə bərabər yaddaş texnologiyalarına da fokuslanan Cənubi Koreyanın "Samsung Electronics" şirkəti 1 terabayt (TB) Universal Yaddaşı (eUFS) təqdim edib.
"Marja" xəbər verir ki, 1 TB daxili yaddaş sayəsində telefonlara əlavə yaddaş kartları almaq lazım olmayacaqdır. Ağıllı telefonlar kompüterlərdəki kimi böyük həcmdə yaddaşa malik olacaqdır.
"Samsung Electronics"in Vitse-prezident Cheol Choi, 1 TB yaddaşı olan eUFS-in, yeni nəsil mobil cihazlarda kompüterə bənzər bir imkan təqdim etməkdə kritik rol oynayacağını deyib.
Yeni Universal Yaddaş, 64 GB daxili yaddaşdan 20 dəfə daha çox yer və standart microSD kartlardan 10 dəfə daha yüksək sürət təqdim edəcək.
Bu yaddaş həlli ilə ağıllı telefon istifadəçiləri artıq 10 dəqiqəlik 260 ədəd 4K UHD (3840x2160) videonu telefonlarında saxlaya biləcəklər. Hazırda ağıllı telefonlarda geniş olaraq istifadə edilən 64 GB eUFS ilə eyni ölçüdə 13 ədəd video saxlamaq mümükndür.