24 yaşı var, tanınmış 2 avtomobil şirkətinin direktoru təyin edildi
"Subaru Azərbaycan"a və "Rotary Motors"a yeni direktor təyin edilib.Yaponiyanın Subaru brendinə məxsus avtomobillərin Azərbaycanda satışını həyata keçirən "Subaru Azərbaycan" MMC-nin direktoru dəyişib.
Marja.az xəbər verir ki, Yusifzadə Aysun Samir qızı Şirkətin direktoru vəzifəsindən azad edilərək, yerinə 24 yaşlı Cəbiyev Aşur Nizami oğlu təyin olunub.
Həmçinin Aşur Cəbiyev Mazda avtomobillərinin Azərbaycanda rəsmi satışını həyata keçirən "Rotary Motors" MMC-nin də (Mazda Avtomobil Mərkəzi) direktoru təyin edilib. O, Əzizova Bəsti Rəhbər qızını əvəz edib.
Əlavə edək ki, Aşur Cəbiyev “Group Motors” MMC-nin Marketinq direktorudur.
2006-cı ilin Sentyabr ayında "Burc Motors" MMC adı ilə dövlət qeydiyyatına alınmış, 2009-cu ilin May ayından "Subaru Azərbaycan" MMC olaraq fəaliyyətini davam etdirən şirkət 1 milyon 204 manat nizamnamə kapitalına malikdir. Şirkətin hüquqi ünvanı Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Bakı-Sumqayıt şossesidir.
2007-ci ilin Noyabr ayında dövlət qeydiyyatına alınmış "Rotary Motors" MMC 100 manat nizamnamə kapitalına malikdir. Bu şirkətin də hüquqi ünvanı Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Bakı-Sumqayıt şossesidir.
"Group Motors" - Toyota, BYD, Mazda, Mitsubishi, Subaru və Honda kimi beynəlxalq avtomobil brendlərinin Azərbaycanda rəsmi distribütorudur.