“MKT İstehsalat Kommersiya” dünyanın aparacı inspeksiya, yoxlama şirkətlərindən biri olan “SGS” ilə əməkdaşlığa başlayıb
Bu ilki pambıq tədarükü dövründə “MKT İstehsalat Kommersiya” MMC-nin 5 filialında “SGS” şirkətinin nümayəndə heyyəti xam pambığın qəbulu, nümunələrin götürülməsi, nümunələrin zibillik və nəmlik analizinin aparılması zamanı müşahidəçi kimi iştirak edəcəkdir.
Bu barədə Marja-ya “MKT İstehsalat Kommersiya” MMC-dən bildirilib.
Qeyd edilib ki, bununla da, qəbul və laboratoriya analizi prosesində müvafiq standartların tələblərinə uyğunluğun üçüncü tərəf nümayəndələr tərəfindən də təsdiqi həyata keçirilmiş olacaqdır. Pilot layihə olaraq başladılacaq bu layihənin gələcəkdə bütün filiallarda tətbiq edilməsi planlaşdırılır.
“MKT İstehsalat Kommersiya” MMC Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunda 25 ildən artıq iş təcrübəsinə malikdir. Şirkətin fəaliyyətinin əsas istiqaməti ölkənin 20 pambıqçılıq rayonundan 15-də pambığın yetişdirilməsi, tədarükü və daha sonra səhm nəzarət paketinə malik olduğu pambıqtəmizləmə müəssisələrində emalından ibarətdir.
“SGS” dünyanın aparıcı inspeksiya, yoxlama, sınaq və sertifikatlaşdırma şirkətidir. SGS Azərbaycanda 30 ilə yaxındır ki, uğurla fəaliyyət göstərir və aşağıdakı biznes istiqamətləri üzrə geniş spektrli xidmətləri yerinə yetirir:
• Təbii Sərvətlər (NR) - Neft, Qaz və Kimya, Kənd Təsərrüfatı və Mineral Mallar
• Sənaye və Ətraf Mühit (I&E)