Azərbaycanda xüsusi karantin rejiminin müddəti uzadıldı
Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin müddəti 3 ay uzadılıb.Azərbaycanda xüsusi karantin rejimi oktyabrın 2-dək uzadılıb.
Marja xəbər verir ki, Baş nazir Əli Əsədov bununla bağlı qərar imzalayıb.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl bu müddət 1 iyula qədər nəzərdə tutulmuşdu.
“Sanitariya-epidemioloji salamatlıq haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 25-ci maddəsinə və Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 28 fevral tarixli 73-1 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Yoluxucu, parazitar və kütləvi qeyri-yoluxucu xəstəliklərin əmələ gəlməsi, yaxud yayılması təhlükəsi yarandıqda karantin-təşkilat, profilaktika və digər zəruri tədbirlərin görülməsi Qaydaları”na əsasən Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır: Koronavirus (COVID-19) infeksiyasının ölkə ərazisində yayılmasının, onun törədə biləcəyi fəsadların qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin müddəti 2023-cü il 2 oktyabr saat 06:00-dək uzadılsın",- Qərarda deyilir.