İcra başçısı qaziyə ev tikir və toy hədiyyə edəcək - VİDEO
Quba rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Ziyəddin Əliyev Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubleyi ilə əlaqədar qaziyə ev tikir və onun toyunu edəcək.Qubada Vətən müharibəsi qazisi, 3-cü qrup əlil Nəsurullayev Elgünə ev tikilir. Bu təşəbbüslə Quba rayonu İcra hakimiyyətinin başçısı Ziyəddin Əliyev çıxış edib.
Bundan başqa, qazinin toyu da Quba Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən təşkil olunacaq.
Bunu rayon rəhbəri Ziyəddin Əliyev açıqlamasında bildirib:
“Mənə bu yaxın günlərdə məlumat verdilər ki, qazimiz 3 ildir nişanlıdır, ev şəraitsizliyinə görə ailə qura bilmir. Biz də Rayon İcra hakimiyyəti olaraq qərar verdik ki, qazimizə ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar həm toy edək, həm də mənzil şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün ev tikintisinə başlayaq”.
Daha ətraflı videomaterialda.
Qeyd edək ki, Əliyev Ziyəddin İsmayıl oğlu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 02 dekabr 2017-ci il tarixli Sərəncamı ilə Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.