“Şəki Şərab”ın kapitalı azaldılıb
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin 16 noyabr 2021-ci il tarixli 185 nömrəli sərəncamı ilə “Azərbaycan Sənaye Korporasiyası” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin “ASK Şəki Şərab” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti “Şəki Şərab” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti adlandırılıb.
Marja xəbər verir ki, “Şəki Şərab” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin nizamnamə kapitalı azaldılaraq 4 milyon 500 min manat həcmində olduğu elan edilib.
İndiyədək şirkətin nizamanmə kapitalı 5 miylon 527 min 554 manat idi.
Xəbər verdiymiz kimi, "Azərbaycan Sənaye Korporasiyası”na daxil olan 7 müəssisə özəlləşdirilir. “Azərbaycan Sənaye Korporasiyası” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin bəzi müəssisələrinin və balansında olan obyektlərin özəlləşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına görə, “ASK Şüşə”, “ASK Ayaqqabı Fabriki”, “Azəripək”, “ASK Tekstil”, “ASK İzolit” , “ASK Şəki SES” və “ASK Şəki Şərab” şirkətləri özəlləşdirilməyə açıq elan edilib.