"İslahatlar imkan verəcək ki, bu holdinqin şirkətləri büdcəyə üz tutmadan tələblərini öz kapitalı hesabına həll etsinlər”
"Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin həyata keçirdiyi islahatlar hesabına iri dövlət şirkətlərində aparılan sağlamlaşdırma tədbirləri, korporativ idarəetmə standartlarının tətbiqi imkan verəcək ki, iri dövlət şirkətləri büdcəyə yox, fond bazarına üz tutsunlar".“İstanbul Birjası və Bakı Fond Birjası (BFB) arasında razılaşma var ki, İstanbul birjasında olan qiymətli kağızların Azərbaycan birjasında yerləşdirilməsi və əksinə edilməsi üçün əməkdaşlıq edək”.
AMB sədri bildirib ki, Azərbaycan İnvestisiya Holdinqi tərəfindən keçirilən islahatlar artıq sürətləndirilib: “Bu da imkan verəcək ki, bu holdinqə daxil olan şirkətlər büdcəyə üz tutmadan tələblərini öz kapitalı hesabına həll etsinlər”.
AMB sədri qeyd edib ki, önümzdə olduqca geniş strateji üfüqlər var: “Zəfərdən sonra bizim əsas işimiz maliyyə potensialımızla xalqımızın rifah halının yüksəldilməsinə çalışaq”.