26 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Maliyyə Nazirliyinin 20 milyon manatlıq Dövlət Ortamüddətli İstiqrazları (DOİ) üzrə hərrac keçiriləcəkdir. Hərrac zamanı sifarişlərin toplanması BFB-nin ticarət reqlamentinə uyğun olaraq saat 11:00-dan 12:30-dək təşkil olunacaqdır.
Qiymətli kağızın ISIN kodu | AZ0108033884 |
Faiz ödənişləri (olduqda) | 26 aprel 2022-ci il, 25 oktyabr 2022-ci il, 25 aprel 2023-cü il, 24 oktyabr 2023-cü il, 23 aprel 2024-cü il, 22 oktyabr 2024-cü il 22 aprel 2025-ci il, 21 oktyabr 2025-ci il 21 aprel 2026-cı il, 20 oktyabr 2026-cı il |
Ödəmə tarixi | 20.10.2026 |
Hərrac zamanı, qeyri-rəqabətli sifarişlərin istiqrazların buraxılışının 20%-dən artıq olmamaq şərti ilə qəbul edilməsinə icazə verilir.Bundan əlavə, hərrac iştirakçıları tərəfindən istiqrazların alınması üçün verilən sifarişlərin həcmi Emitent tərəfindən hərraca çıxarılmış istiqrazların həcminin 20%-dən aşağı olduğu təqdirdə, Emitent bu sifarişləri qəbul etməyə bilər.Hərrac zamanı dövlət istiqrazlarına tələb təklifi üstələyəcəyi və qiymət Emitenti qane edəcəyi halda isə, Emitent tərəfindən təklif edilən istiqrazların həcmi 50 faizədək artırıla bilər.