PAŞA Bank özəl müştərilərinin sayını açıqladı
Bankın yüksək gəlir sahibi olan müştərilərinin sayı artır.Aktivlərinin həcminə görə Azərbaycanın ən böyük özəl bankı və ən iri korporativ bank olan PAŞA Bank seqmentlər üzrə müştərilərinin sayını açıqlayıb.
Marja-nın məlumatına görə, 2021-ci ilin ilk yarısının maliyyə nəticələrinə həsr olunan mətbuat konfransında “PAŞA Bank” ASC-nin İdarə Heyətinin üzvü, Baş maliyyə inzibatçısı Bəhruz Nağıyev bildirib ki, əgər PAŞA Bank ötən ilin iyun ayında 207 min 61 şəxsə, 2020-ci ilin sonunda isə 234 min 958 şəxsə xidmət göstərirdisə, 30 İyun 2021-ci il tarixində müştərilərin sayı 253 min 565 şəxsə çatıb. Artım əsasən kiçik və orta (KOS) müştərilərin, fərdi bankçılıq üzrə müştərilərin sayının artması ilə əlaqədardır.
2021-ci ilin 6 ayı ərzində korporativ müştərilərin sayı 37 şəxs azalaraq 1148 şəxsə düşüb. 2020-ci ilin sonunda PAŞA Bankın 1185 korporativ müştərisi var idi.
KOS müştərilərin sayı 1889 şəxs artaraq 10 min 787 şəxsə, fərdi bankçılıq üzrə müştərilərin sayı isə 16 min 639 şəxs artaraq 240 min 623 şəxsə çatıb.
Özəl bankçılıq üzrə müştərilərin sayı 2020-ci ilin sonu ilə müqayisədə (yanvar-iyunda) 116 şəxs, ötən ilin iyun ayı ilə müqayisədə isə 240 şəxs artaraq 30 İyun 2021-ci il tarixində 995 şəxs olub. Bu say 2020-ci ilin iyun ayının sonunda 755 şəxs, həmən ilin sonunda isə 879 şəxs idi.
Digər müştərilərin sayı isə dəyişməyərək 12-də qalıb.
Qeyd edək ki, "PAŞA Private Banking" Azərbaycanda özəl bankçılıq seqmentinin lideridir. Bank 2010-cu ildən etibarən yerli biznesin xidmətindədir, eləcə də yüksək gəlir sahibi olan müştərilərin aktivlərinin qorunması və idarə olunması ilə məşğuldur.