"Bakı Sığorta" bu ilin 6 ayında ötən ildəkindən çox sığorta haqları hesablayıb
"Bakı Sığorta" ASC 2021-ci ilin 1-ci yarısını (yanvar-iyun dövrünü) 1 milyon 25 min manat xalis zərər ilə başa vurub. Zərər sığorta ehtiyatının yaradılması ilə əlaqədardır. "Bakı Sığorta" 2020-ci ili 155 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja "Bakı Sığorta"nın yarımillik hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2021-ci ilin 1-ci yarısında cəmi əməliyyat gəlirləri 965 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri isə 1 milyon 990 min manat təşkil edib.
Cari ilin 1-ci yarısında "Bakı Sığorta" 2 milyon 233 min manat sığorta haqları hesablayıb. Eyni zamanda 1 milyon 761 min manat sığorta ehtiyatlarına yönəldilib.
Qeyd edək ki, "Bakı Sığorta"nın 2021-ci ilin 6 ayı ərzində hesabladığı sığorta haqları 2020-ci ilin 12 ayı ərzində hesabladığı sığorta haqlarından çoxdur. Belə ki, "Bakı Sığorta" 2020-ci ildə 2 milyon 73 min manat sığorta haqları hesabladığı halda, cari ilin 1-ci yarısında artıq 2 milyon 233 min manat sığorta haqları hesablayıb.