"Ziraat Bank Azərbaycan"da vakansiyalar!
1. Əməliyyat Departamentinə Klirinq üzrə Kiçik mütəxəssis/Mütəxəssis vəzifəsinə işə dəvət edirik
• Ali iqtisadi təhsil;
• Müvafiq sahədə 2 il iş təcrübəsi;
• Kompüter bilikləri (MS Office, Internet);
• Türk , Rus və İngilis dili bilikləri müsbət qarşılanır.
• Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyi, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının normativ aktlarına uyğun qaydada əməliyyatların aparılması və bununla əlaqədar bütün lazımi işlərin yerinə yetirilməsi;
• Günsonu fayllarının (kart hesabları, POS və ATM üzrə əməliyyatlar) prosessinq mərkəzindən qəbulu və bank proqramına tanıdılması/müxabirləşmələrin icra edilməsi və günsonu balansın prosessinq mərkəzinə göndərilməsi;
• “Issuing” və “Ekvayring” əməliyyatları üzrə Bank sponsor, Azərikarddaxili və Azərikardxarici banklarla gündəlik klirinqin aparılması, hesab qalıqlarına nəzarət;
• Pos-terminal müqavilələrinin bankın proqramına tanımlanması və müvafiq sənədləşmənin prosessinq mərkəzinə göndərilməsi;
• ATM İnkassasiya öncəsi və sonrası müvafiq aktların yoxlanılması;
• POS terminalların fəaliyyətinin aylıq monitorinqi;
• Kart əməliyyatları, habelə bankın ATM və POS terminallarında aparılmış əməliyyatlara dair "Etiraz əməliyyatları" və mübahisəli əməliyyatlar üzrə işin aparılması;
• Kart əməliyyatları üzrə limitlərin təyin edilməsində iştirak və tətbiqinin təmin edilməsi;
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər Aprel ayının 20-dək öz CV formalarını [email protected] elektron ünvanına təqdim etməlidirlər. Müraciət məktubunun mövzu hissəsində “Klirinq” qeyd etməyiniz vacibdir.
2.İnformasiya Texnologiyaları departamentində Sistem administratoru vəzifəsinə işə dəvət edir
• Müvafiq sahə üzrə Ali təhsil;
• RHСSA, MCSA, MCSE üzrə biliklər;
• LoadBalancer/Failower sistemlərinin qurulması və idarə olunması (citrix və s.);
• Administrator səviyyəsində Red Hat, Windows əməliyyat sistemləri ilə çalışma bacarığı;
• Windows və Linux server əməliyyat sistemlərinin işində baş verə biləcək hadisələrin diaqnostikası və onların aradan qaldırılması üzrə iş təcrübəsi;
• VMWare əsaslı virtual maşınların idarə olunması;
• “Bank storage”-lərinin idarə edilməsi (Dell və s.);
• “Backup” sisteminin idarə ediməsi (BackupExec);
• “Bank Firewall”-rının idarə edilməsi (PaloAlto, ASA);
• Tapşırıqların texniki həllinə analitik yanaşmaq;
• Tapşırıqları müstəqil şəkildə yerinə yetirmək bacarığı;
• Əsas şəbəkə protokollarının prinsiplərini anlamaq;
• Monitorinq alətlərdən istifadə etmək bacarığı (PRTG və.s);
• Linux və Windows-a əsaslanan server infrastrukturuna dəstək və onun idarə edilməsi;
• IT sistem nasazlıqlarının qarşısının alınması və problemlərin həll edilməsi;
• Birgə tapşırıqlar üzərində komandada çalışmaq;
• Yeni servisləri fərqli tapşırıqlar əsasında təkmilləşdirmək;
• Bankın mövcüd infrastrukturunu idarə etmək və təkmilləşdirmək;
• Server otağına nəzarəti yerinə yetirmək;
• Gündəlik “backup”-lara, “storage”-lərə nəzarət etmək;
• Lazım olduqda “Main site”-dan “DR site”-a keçidini təşkil etmək.
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər aprel ayının 10-dək öz CV formalarını [email protected] elektron ünvanına təqdim etməlidirlər. Müraciət məktubunun mövzu hissəsində “Sistem administratoru” qeyd etməyiniz vacibdir.