Sığorta şirkəti “Antikoronavirus” məhsulu üzrə 43 min manatdan çox sığorta ödənişi həyata keçirib
Hazırda Azərbaycanda COVİD-19 virusuna yoluxanların sayı 233 644 nəfər təşkil edir. Bu şəxslər arasında özünün və ailə üzvlərinin sağlamlığını, eləcə də maddi rifahını düşünərək “Atəşgah Həyat” Sığorta Şirkətinin təklif etdiyi “Antikoronavirus” sığorta məhsulunu əldə edənlərin sayı az deyil.
“Atəşgah Həyat” SŞ-dən Marja-ya daxil olan məlumata görə, bügünədək “Antikoronavirus” məhsulu üzrə müştərilərinə 43 min 150 manat sığorta ödənişi həyata keçirib.
Xatırladaq ki, bu sığorta məhsulu Azərbaycan Respublikasının ərazisində qüvvədədir və COVİD-19 virusunun nəticələrindən sığortalanmaq istəyən fiziki və hüquqi şəxslər üçün nəzərdə tutulub. Sığorta haqqı yaş həddindən asılı olaraq dəyişir. Təyin olunmuş yaş həddi 2 qrupa bölünür və hər yaş qrupu üzrə 3 növ sığorta paketi təqdim olunur.
Sözügedən sığorta məhsulunu evinizi tərk etmədən, tək şəxsiyyət vəsiqəsi ilə əldə edib, özünüzü yoluxma halında yaşaya biləcəyiniz maddi zərərlərə qarşı 3 000 AZN-dək sığortalaya bilərsiniz.