Broker “Marş Azərbaycan”ın xalis mənfəəti artıb
“Marş Sığorta və Təkrarsığorta üzrə Broker” MMC 2016-cı ili 330 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bu, 2015-ci illə müqayisədə 57% çoxdur.
“Marja” brokerin hesabatına istinadən xəbər verir ki, ötən il cəmi gəlirlər 1 milyon 368 min manat, cəmi xərclər 953 min manat təşkil edib.
Brokerin cəmi gəlirlərinin 1 milyon 339 min manatı “sair gəlirlər”, 29 min manatı isə “investisiya gəlirləri” üzrə olub.
Qeyd edək ki, “Marş Sığorta və Təkrarsığorta üzrə Broker” 2015-ci ili 210 min manat xalis mənfət ilə başa vurmuşdu. 2015-ci ildə MMC-nin cəmi gəlirləri 1 milyon 132 min manat, cəmi xərcləri 851 min manat təşkil etmişdi.
Ötən ilin sonunda “Marş Sığorta və Təkrarsığorta üzrə Broker” 3 milyon 315 min manat cəmi aktivlərə, 1 milyon 257 min manat cəmi kapitala, 2 milyon 58 min manat cəmi öhdəliklərə malik olub.
Marsh sığorta brokeri və riskin idarə olunması üzrə dünya lideridir.
“Marş Sığorta və Təkrarsığorta üzrə Broker” MMC öz fəaliyyətini 2002-ci ildə “Marş Caspian Services” MMC adı ilə başlamış, 2005-ci ildə isə müvafiq lisenziya alındıqdan sonra “Marş Sığorta və Təkrarsığorta üzrə Broker” MMC adı ilə davam etdirmişdir.