“Renessans Palace” balaca sakinlərini rənglərin dünyası ilə sevindirdi
“Renessans Palace” yaşayış kompleksi 1 iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə əlaqədar olaraq balaca sakinləri üçün rəssamlıq dərsi təşkil etdi.
Rənglərin al-əlvan dünyasına qatılan balacalar plastik qablar üzərində müxtəlif balıq növləri hazırlayaraq onlardan “Bakı – sevimli şəhərim” mövzusunda kompozisiya yaratdılar.
Master-klassa Beynəlxalq Uşaq Yaradıcılıq Fondunun rəyasət heyyətinin üzvü, Beynəlxalq Qadın Rəssamları Assosiasiyasının üzvü, peşəkar rəssam Nərminə Vəliyeva rəhbərlik edirdi. Uşaqlar ustad dərsləri ərzində müxtəlif rəng boyalarının harmoniyası haqqında öyrəndilər, maraqlı və əyləncəli anlar yaşadılar.
Master-klassdan sonra isə uşaqlara onların sevimlisi məşhur “Mr White” – Oleq Silkovun iştirakı ilə “Köpüklü şou” proqramı da nümayiş edildi. Sonda “Renessans Palace”ın balaca sakinləri üçün hazırladığı hədiyyələri onlara 1 iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündən xatirə oldu.
İnfrastrukturunda, binanın keyfiyyətində və digər xüsusiyyətlərdə premium seqmentin bütün tələblərinə riayət olunmaqla inşa olunan “Renessans Palace” dörd korpus, 20 blok, 1084 mənzildən ibarətdir. 3 hektar ərazini əhatələndirən yaşayış kompleksinin 1,6 hektar hissəsi sakinlər üçün meşətipli, qapalı park olacaq. Binaların hər mərtəbəsində mənzil sayı maksimum 4-dür. Hər blokda 3 ədəd “Mistubishi” markalı lift quraşdırılıb.