Onları vəzifələrindən azad etdi - SƏRƏNCAMLAR
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı sərəncam ilə, Sahil Rafiq oğlu Babayev Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini vəzifəsindən azad edilib.
Prezidentin digər bir sərəncamı ilə, Novruz İsmayıl oğlu Məmmədov Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi ─ şöbə müdiri vəzifəsindən azad edilib.
Həmçinin, Hacıbala İbrahim oğlu Abutalıbov Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı vəzifəsindən azad edilib.
Digər sərəncamlar ilə Samir Rafiq oğlu Nuriyev Azərbaycan Respublikasının Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsindən, İnam İmdad oğlu Kərimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri vəzifəsindən azad ediliblər.
Novruz Məmmədov Baş nazir, Hacıbala Abutalıbov Baş nazirin müavini, Sahil Babayev əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri, Samir Nuriyev Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri, İnam Kərimov kənd təsərrüfatı naziri təyin edilib.