“Mercedes-Benz”in Azərbaycandakı rəsmi distribyutoru açıqlama yayıb
Bakının mərkəzi küçələrində üzərində Ermənistan bayrağının rəngləri olan “Mercedes-Benz” markalı avtomobillə bağlı “Mercedes-Benz”in Azərbaycandakı rəsmi distribyutoru “Avtokapital-Azərbaycan” şirkəti açıqlama verib.
Şirkətin Marketinq və ictimai əlaqələr şöbəsinin rəisi Sevinc Abbasova bildirib ki, sözgedən avtomobil “Mercedes-Benz”in rəsmi salonlarından alınmayıb:
“İlk növbədə, avtomobil köhnədir. Təxminən 2008-2009-cu il istehsalıdır. Adı çəkilən GL 550 modeli yalnız Amerika bazarı üçün istehsal olunur. Bu avtomobil Avropa bazarı üçün istehsal olunmayıb. Yəni, rəsmi diller bu avtomobili Azərbaycana idxal edə bilməz. “Mercedes-Benz”in rəsmi dilleri GL 550 modelini heç vaxt Azərbaycana gətirməyib. Həmçinin, sözügedən avtomobilin nömrəsinin altında “Ulduz” və “Mercedes-Benz” yazılıb. Bizim rəsmi dillerlər isə həmin hissədə öz adları və əlaqə nömrələrini qeyd edirlər. Bəyan edirəm ki, həmin avtomobil “Avtokapital-Azərbaycan”ın dilerlərindən alınmayıb”.
Sevinc Abbasova həmin avtomobilin Ayna Sultanova küçəsində yerləşən avtosalondan alınması məsələsinə də aydınlıq gətirib:
“Bizim rəsmi dillerlərimiz Ayna Sultanova küçəsində yerləşmir. İki ünvanda - Babək Prospekti və Bakı-Sumqayıt yolunun 6-cı kilometrliyində yerləşir. Bu məsələlərə görə, sözügedən avtomobil “Mercedes-Benz”in rəsmi salonlarından alınmayıb. Avtomobilin üzərində olan emblem “Euro Motorscars” şirkətinə məxsusdur. O da Amerikanın şirkətidir və Amerika bazarına işləyir. Biz isə avtomobilləri Almaniyadan alırıq. O emblemi isə avtomobilin üzərinə qoymuruq".