2017-ci ilin sentyabr ayı ərzində daşınmaz əmlakın icbari sığortası (DƏİS) üzrə 11 461 sığorta müqaviləsi bağlanmışdır.
İcbari Sığorta Bürosundan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, daşınmaz əmlakın icbari sığortası üzrə sığorta şirkətlərinə daxil olan sığorta haqlarının məbləği 2 488 303 manat təşkil etmişdir.
Daşınmaz əmlakın icbari sığortası müqavilələrinin 9463-ü yaşayış evləri və mənzillər, 15-i inzibati binalar, 1983-ü isə digər daşınmaz əmlakla bağlı olmuşdur.
Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə daşınmaz əmlakın icbari sığortası üzrə müqavilələrin sayında 37% azalma, sığorta haqlarının məbləğində isə 112% artım müşahidə edilmişdir.
Hesabat dövründə daşınmaz əmlakın istismarı ilə bağlı mülki məsuliyyətin icbari sığortası (DƏİMMİS) üzrə bağlanmış müqavilələrin sayı 136, bu müqavilələr üzrə sığorta haqlarının həcmi 10 590 manat təşkil etmişdir.
Sərnişinlərin icbari fərdi qəza sığortası (SİFQS) üzrə 51 sığorta müqaviləsi bağlanmış, sığorta haqlarının həcmi 13 859 manat olmuşdur.