"Embafinans"ın istiqrazlarına 1 investor maraq göstərdi, tələblərə cavab vermədiyindən listinqə alınmadı
23 iyul 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə BOKT "Embafinans" QSC-nin istiqrazların ticarətə buraxılması üçün “Ticarətə İcazə” qərarı verilib.
Birjanın yaydığı məlumata görə, qeyd olunan AZ2015020608 ISIN kodlu istiqrazların yerləşdirilməsi üzrə hərrac 31.07.2025-ci il tarixində yekunlaşmışdır.
Qeyd olunan qiymətli kağızların ticarət nəticələri “Bakı Fond Birjasında Qiymətli Kağızların Ticarətə Qəbulu, Listinqə Alınması, Listinqdə Saxlanılması və Delistinqi Qaydaları”nın 3.18 və 3.19 bəndlərinin tələblərinə cavab vermədiyindən, adıgedən istiqrazlar listinqə alınmamışdır.
Əlavə edək ki, Bakı Fond Birjasının yeni qaydalarına görə, kütləvi təkliflər 50 və daha çox investor arasında bölüşdürülməlidir. BOKT "Embafinans" QSC-nin istiqrazlarına isə cəmi 1 investor 1 sifariş təqdim edib.