"Assist Finance"ın gəlirləri və xalis mənfəəti artıb
"Assist Finance İnvestisiya Şirkəti" ASC 2024-cü ili 700 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 657 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı. Beləliklə, "Assist Finance"ın xalis mənfəəti 2024-cü ildə 2023-cü illə müqayisədə 43 min manat və ya 6,5% artıb.
Marja.az Şirkətin 31 dekabr 2024-cü il tarixində bitən il üzrə Maliyyə Hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, "Assist Finance İnvestisiya Şirkəti"nin 2023-cü ildə cəmi gəlirləri 1 milyon 625 min manat ikən, 2024-cü ildə 2 milyon 161 min manat təşkil edib (536 min manat və ya 33% artıb).
31 dekabr 2024-cü il tarixində "Assist Finance İnvestisiya Şirkəti" ASC 8 milyon 874 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2023-cü ilin sonunda 2 milyon 399 min manat cəmi aktivlərə malik idi. Aktivlərin kəskin artması yüklü olan maliyyə aktivlərinin 6,5 dəfə artaraq 6 milyon 500 min manata yüksəlməsilə əlaqədardır.