•Xalis faiz gəlirləri 18,4% artaraq 40,93 milyon manat təşkil edib
•Xalis əməliyyat mənfəəti 7,9% artaraq 18,22 milyon manata çatıb
•Xalis mənfəət 7,1% artaraq 14,47 milyon manat təşkil edib
Maliyyə sabitliyinin mühüm göstəriciləri:
•I dərəcəli kapitalın adekvatlıq əmsalı — 9,55% (norma 6,5%)
•Məcmu kapitalın adekvatlıq əmsalı — 14,07% (norma 12,5%)
•Leverec əmsalı — 7,00% (norma 5%)
“Birinci rübdə bütün əsas maliyyə göstəriciləri üzrə əldə etdiyimiz artım bizim uzunmüddətli strategiyamızın nəticəsidir. Bu strategiya yeniliklərə, dayanıqlığa və müştərilər tərəfindən yüksək etimadın təmin olunmasına əsaslanır. Biz rəqəmsal həlləri inkişaf etdirməyə və həm pərakəndə, həm də korporativ bankçılıq sahəsində mövqelərimizi möhkəmləndirməyə davam edəcəyik” — deyə Bank Respublika-nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov qeyd edib.
Qeyd etmək lazımdır ki, 2025-ci ilin birinci rübü ərzində Bank Respublika, müştəri xidmətinin keyfiyyətini artırmaq və məhsul çeşidini genişləndirmək məqsədilə bir sıra strateji təşəbbüsləri uğurla həyata keçirib. Xüsusilə rəqəmsal transformasiya sahəsində atılan addımlar, bank xidmətlərinin əlçatanlığını və operativliyini əhəmiyyətli dərəcədə artırıb.