Sığorta bazarının "Meqa"ları satışılarını artırıblar
2024-cü ildə "Meqa Sığorta" ASC 36 milyon 217 min manat sığorta haqları hesablayıb, 15 milyon 699 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirib.
Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2023-cü ildə "Meqa Sığorta" ASC 33 milyon 856 min manat sığorta haqları hesablamış, 8 milyon 969 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirmişdi. Beləliklə, ötən il "Meqa Sığorta"nın hesabladığı sığorta haqları 2 milyon 361 min manat və ya 7%, sığorta ödənişləri isə 6 milyon 730 min manat və ya 75% artıb.
2024-cü ildə "Meqa Həyat Sığorta" ASC isə 11 milyon 640 min manat sığorta haqları hesablayıb, 1 milyon 28 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirib. Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2023-cü ildə "Meqa Həyat Sığorta" ASC 4 milyon 857 min manat sığorta haqları hesablamış, 15 min manat sığorta ödənişləri həyata keçirmişdi. Beləliklə, ötən il "Meqa Həyat Sığorta"nın hesabladığı sığorta haqları 6 milyon 783 min manat və ya 2,4 dəfə, sığorta ödənişləri isə 1 milyon 13 min manat və ya 68,5 dəfə artıb.