"PAŞA Bank Türkiyə" daha da böyüyüb
"PAŞA Bank" ASC-nin Tükiyədəki törəmə bankı olan "PAŞA Bank Türkiyə" 2024-cü ilin ilk yarısı (yanvar-iyun) üzrə maliyyə hesabatlarını açıqlayıb.
Bankın yaydığı press-relizdə bildirilir ki, ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə "PAŞA Bank Türkiyə"nin cəmi aktivlərinin həcmi 34,3 faiz, nizamnamə kapitalı 63,6 faiz, nağd pul kreditlərinin həcmi isə 14,4 faiz artıb.
30 İyun 2024-cü il tarixində Bankın cəmi aktivləri 10 milyard 431 milyon türk lirəsinə (cari məzənnə ilə 526 milyon 765 min manat) çatıb.
"PAŞA Bank Türkiyə"nin 2024-cü ilin ilk 6 ayında255,3 milyon Türk lirəsi (cari məzənnə ilə 12 milyon 892 min manat) mənfəət əldə edib.
"PAŞA Bank Türkiyə"nin baş direktoru H. Cenk Eynehan deyib:
“2024-2026-cı illəri əhatə edən strategiyamız dövründə Türkiyə-Azərbaycan-Gürcüstan üçbucağında ticarətin maliyyələşdirilməsində rolumuzu daha da artırmağı planlaşdırırıq. PAŞA Bank; Türkiyə, Azərbaycan və Gürcüstan üçbucağında ticarət etmək və sərmayə qoymaq istəyən və cari iş həcmini artırmağı hədəfləyən şirkətlər üçün “maliyyə körpüsü” olmaqla yanaşı, həm də bu şirkətlər üçün regionda bələdçi və strateji həll ortağı olmaq missiyasını öz üzərinə götürür".