Toyota markasının dəyəri 64,5 milyard dollara yüksəlib
Toyota markasının dəyəri 59 milyard 757 milyon dollardan 64 milyard 504 milyon dollara yüksəlib. Şirkət dünyanın ən qiymətli avtomobil markasıdır."Interbrand" tərəfindən hazırlanan "Ən Dəyərli Qlobal Brendlər" siyahısında bütün sektorlardan 100 marka arasında 6-cı yeri tutan Toyota, keçən ilki yerini qorumağı bacarıb və markanın dəyəri 8 faiz artıb.
Marja xəbər verir ki, Toyota markasının dəyəri 59 milyard 757 milyon dollardan 64 milyard 504 milyon dollara yüksəlib. Toyota həmçinin ilk 10-luqdakı üç avtomobil markasından biri olaraq sənaye liderliyini qoruyub saxlayıb.
"Interbrand" brendin dəyərini təyin edərkən bir sıra amilləri, o cümlədən məhsul və ya xidmətlərin maliyyə göstəricilərini, satınalma qərarlarında brendin oynadığı rolu, brendin rəqabət qabiliyyətini, sədaqəti təşviq etmək və bazarda davamlı tələbi təmin etmək qabiliyyətini əsas götürür.