ABB Dayanıqlı İnkişaf Hesabatını təqdim etdi
Regionun ən böyük maliyyə qurumlarından olan ABB 2022-ci il üzrə Dayanıqlı İnkişaf Hesabatını açıqlayıb.
Hesabat Qlobal Hesabatlılıq Təşəbbüsünün (GRI) 2021 Standartlarının tövsiyələrinə, eləcə də BMT-nin və digər beynəlxalq təşkilatların dayanıqlılıq üzrə təşəbbüslərinə istinadən hazırlanıb.
Hesabatda ABB-nin müxtəlif dayanıqlılıq mövzuları, yəni sosial, ətraf mühit, iqtisadi və məsuliyyətli idarəetmə üzrə fəaliyyət nəticələri təqdim olunur. Məlumatları oxuculara daha aydın və müqayisəli göstərmək üçün ABB-nin fəaliyyətinə dair vacib göstəricilər üç il üzrə təqdim edilir. Hesabatda açıqlanan qeyri-maliyyə göstəricilərinin düzgünlüyünü və şəffaflığını təmin etmək məqsədilə beynəlxalq audit şirkəti olan EY müstəqil əminlik bəyannaməsinin verilməsi üçün cəlb edilib.
ABB-nin İdarə Heyətinin sədri Abbas İbrahimov bildirib: “Açıqlıq, şəffaflıq bizim əsas fəaliyyət prinsiplərimizdəndir. 2022-ci üzrə Dayanıqlı İnkişaf Hesabatımız da bu prinsipə xidmət edir. Bununla sektorda daha bir müsbət nümunə yaratmağı hədəfləyirik. Hesabatda Bankımızın bütün tərəfdaşlarla qarşılıqlı güvənə əsaslanan münasibətləri öz əksini tapıb”.